Stretch Marks Serum

0 Orders
#Mustela 021
In stock
3,100L

Description

Stretch Marks Serum

Serum korrigjues i strijave tashmë të formuara 45 ml.

Përshkrimi :

Serumi Mustela Maternity vepron në mënyrë të targetuar, në strijat e krijuara së fundmi, duke favorizuar reduktimin e tyre, rritjen e elasticitetit dhe zbutjen e lëkurës së nënave të ardhshme & nënave të reja.

Gjatësia, gjërësia dhe relievi i strijave zvogëlohen ndërsa ngjyra zbehet dukshëm.

Formuluar me 96% përbërës natyrorë.

Vaj avokado – një përbërës aktiv i patentuar me origjinë natyrore: ky vaj i pastër, i pasur me acide yndyrore esenciale, ndihmon në rivendosjen dhe mirëmbajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës, të dobësuar gjatë shtatzënisë.

Kompleks me origjinë aktive natyrore dhe që rrjedh nga koncentrati i patentuar i vajit Maracuja dhe acidi hyaluronik: ky përbërës sjell përsosmëri dhe elasticitet në lëkurë, për të përmirësuar strijat.

Glicerinë me origjinë natyrore: hidraton dhe mbron lëkurën.

Testuar klinikisht Falë formulës së tij unike, Stretch Mark Serum:

• Promovon uljen e shenjave të strijave: 73% (1).

• Hidraton dhe ushqen lëkurën: 80% (1).

• Ka një efekt riparimi në lëkurë: 78% (1).

• E bën lëkurën më të butë dhe më të rehatshme: 83% (1) dhe 80% (1). (1) Test klinik i 30 grave shtatzëna dhe 30 gra pas lindjes, pas 8 javësh të përdorimit (përqindja e kënaqësisë, vetëvlerësimi).

Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben, gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes. E përshtatshme me gjidhënien.

Pa parabenë, pa ftalate, pa fenoksietanol, pa bisfenole A dhe S. Përdorimi :Masazhohet mbi strijat e sapoformuara çdo mëngjes dhe mbrëmje, për të paktën 2 muaj.

Kanjula e tubetit me precizion të lartë lejon një aplikim të duhur në zonat specifike.

Përbërësit:

AQUA / WATER / WATER, GLYCERIN, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, 1,2-HEXANEDIOL, PASSIFLORA EDULIS SEED OIL, TOCOPHEROL, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, CITRIC ACID.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stretch Marks Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by