Super Baume Reparateur Au Miel

0 Orders
#Nuxe 006
In stock
2,900L

Description

Super Baume Reparateur Au Miel

40 ml

Një koncentrat i vërtetë natyror, ky balsam SOS me shumë qëllime për fytyrën dhe trupin kombinon mjaltin me gjashtë vajra botanikë për të riparuar, ushqyer dhe qetësuar zonat që i nevojiten më shumë (mjekra, anët e hundës, bërrylat, thembra, etj.). Menjëherë, ndjesitë e shqetësimit dhe ngushtësisë qetësohen. Ditë pas dite, rehatia e lëkurës rikthehet. Formula e pasur me një aromë të shijshme mjalti është e përshtatshme për të gjithë familjen *.

Përdorimi:

Vendosni një sasi të vogël mbi zonat e prekura dhe masazhoni ato.

Përbërësit kryesorë natyrorë aktivë:

Mjaltë, vajra të çmuar botanikë (luledielli, borage, avokado, fara e rrushit të zi, buriti, jojoba), bimë balonash, gjalpë shea, dyll blete ,97% e përbërësve të përgjithshëm janë me origjinë natyrore

Përbërësit:

SQUALANE, DECYL OLEATE, OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES, CERA ALBA/BEESWAX, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, TRIBEHENIN, LAUROYL LYSINE, MICA, OCTYLDODECANOL, HYDROGENATED CASTOR* OIL, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, TOCOPHEROL, GLYCERYL CAPRYLATE, MEL/HONEY, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) SEED OIL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL, PROPYLENE CARBONATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CARDIOSPERMUM HALICACABUM FLOWER/LEAF/VINE EXTRACT, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, CITRIC ACID [N3102/A]

Brand

Nuxe

Për një regjim spektakolar të bukurisë, gama e lëkurës NUXE do të thotë që ju mund të zgjidhni kremin hidratues të fytyrës, kremin kundër plakjes dhe kremin për trupin hidratues më të përshtatshëm për moshën dhe llojin e lëkurës tuaj. NUXE, natyra është produktive.

Additional information

Sasia

40 ml

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Super Baume Reparateur Au Miel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by