Teint Perfect Skin Fluide Beige 01-04

0 Orders
#Lierac 070
In stock
3,900L
Clear selection

Description

Teint Perfect Skin Fluide Beige 01-04

30 ml

Laboratorët Lierac kanë bashkëpunuar me Make-Up artist në mënyrë që të gjendet formula ideale për fondatinën që ofron.

Teint Perfect Skin Fluide de Teint neutralizon shenjat në lëkurë duke i ofruar lëkurës butësi. E lehtë dhe e shpejtë për tu aplikuar, përshtatet shumë mirë në lëkurë duke lënë një lëkurë të njëtrajtshme në pamje.
Një teksturë e ndërmjetme midis një kremi me ngjyrë dhe fondatinës. Lë një efekt të lehtë mat në lëkurë dhe njëkohësisht i jep lëkurës dhe shkëlqimin që ka nevojë.

Në kufirin midis kujdesit për lëkurën dhe përbërjes,Teint Perfect Skin Fluide de Teint është një strukturë e gjeneratës së re që neutralizon defektet e fytyrës ndërsa zbut dhe shndrit lëkurën.

Aplikimi: Një aplikim i bërë sipas dëshirës!

Në varësi të preferencës, mund të aplikohet me majë të gishtave, me një furçë ose një sfungjer, në lëkurë të pastër dhe të hidratuar.

Me majën e gishtave tuaj:
Hapi 1: Vendoseni produktin duke prekur zonat e ndryshme të fytyrës (balli, faqet, mjekra).
Hapi 2: Shtrijeni produktin me majë të gishtave nga brenda në pjesën e jashtme të fytyrës deri në qafë dhe veshë për të shmangur përcaktimet.

Me një furçë të sheshtë:
Hapi 1: Vendoseni produktin në pjesën e pasme të dorës dhe lëreni të depërtojë në fijet e furçës.
Hapi 2: Për një rezultat uniform punoni secilën anë të fytyrës njëra pas tjetrës (djathtas dhe majtas).
Hapi 3: Filloni nga qendra e fytyrës, pastaj shtrijeni produktin nga jashtë deri në qafë dhe veshë.

Me sfungjer:
Hapi 1: Vendosni sasinë e dëshiruar të produktit në pjesën e gjerë të sfungjerit, të lagur më parë.
Hapi 2: Vendoseni produktin duke prekur zonat e ndryshme të fytyrës (ballin, mjekrën, faqet).
Hapi 3: Hidheni në të gjithë fytyrën për shpërndarje të barabartë pa harruar qafën dhe veshët.
Hapi 4: Pastaj përdorni pjesën e hollë të sfungjerit për të përsosur krahët e hundës dhe kamufloni papërsosmëritë.

Përbërësit aktiv – Një dyshe përbërësish aktivë për një formulë eksperte në kufirin midis kujdesit për lëkurën dhe përbërjes:

  • Cristalline pro (inovacion): lejon lëkurën të shfaqë nuancat e saj më të bukura. Stimulon sintezën e alfa-kristalinës proteinë e cila ndihmon në korrigjimin e ngjyrës së lëkurës.
  • Hyalu 3 + (përbërësit aktivë të firmës Lierac): Ky kompleks i acideve hialuronike vepron në sipërfaqe dhe në thellësi të lëkurës.

Përbërësit:

AQUA / WATER / EAU. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. TITANIUM DIOXIDE [NANO]. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BUTYLENE GLYCOL. DIMETHICONE. ORYZA SATIVA (RICE) STARCH. BENTONITE. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) NUT EXTRACT. ARACHIDYL ALCOHOL. METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER. ALUMINUM STEARATE. POLYHYDROXYSTEARIC ACID. ISODECYL NEOPENTANOATE. DIISOPROPYL SEBACATE. LAURYL LACTATE. PARFUM / FRAGRANCE. JOJOBA ESTERS. HYDROXYACETOPHENONE. BEHENYL ALCOHOL. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX. ALUMINA. PHENOXYETHANOL. CITRIC ACID. CHLORPHENESIN. ARACHIDYL GLUCOSIDE. SUCROSE PALMITATE. XANTHAN GUM. HYDROGENATED LECITHIN. CETYL PALMITATE. POLYSORBATE 80. SORBITAN STEARATE. TOCOPHERYL ACETATE. SODIUM HYALURONATE. GLYCERYL LINOLEATE. SODIUM HYDROXIDE. YEAST EXTRACT / EXTRAIT DE LEVURE. ACACIA DECURRENS FLOWER WAX. POLYGLYCERIN-3. SODIUM BENZOATE. BHT. POTASSIUM SORBATE. TOCOPHEROL. ETHYLHEXYLGLYCERIN. PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10. TIN OXIDE. 1533A.
+/- MAY CONTAIN : CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE. CI77491, CI 77492, CI77499/ IRON OXIDES. CI 77019 / MICA.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

Ngjyra

01 Beige clair, 02 Beige nude, 03 Beige doré, 04 Beige bronze

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Teint Perfect Skin Fluide Beige 01-04”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by