Toleriane Sensitive Teint Creme Medium

0 Orders
#
In stock
2,975L

Description

Toleriane Sensitive Teint Creme Medium

40ml

La Roche-Posay Toleriane Sensitive Le Teint Crème Medium siguron mbulim optimal ndërsa hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës duke qenë i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe i përsosur për lëkurë të ndjeshme. Shumë faktorë mund të ndikojnë në ndjeshmërinë e lëkurës, për shembull, mosha, ndryshimet fiziologjike, ndryshimet klimatike. Normalisht, kjo lloj lëkure ka ndjenja sikleti si djegie dhe kruajtje dhe herë pas here skuqje. Me këtë në mendje, La Roche-Posay zhvilloi Toleriane Sensitive që kërkon të ruajë ekuilibrin e mikrobiomës së lëkurës, në mënyrë që të forcojë dhe mbrojë lëkurën dhe të parandalojë ndjeshmërinë e saj.

Ky produkt është ideal për njerëzit me lëkurë të ndjeshme që ndonjëherë heqin dorë nga grimi nga frika e reaksioneve të intolerancës. Formula e saj unike jo vetëm që i siguron lëkurës tuaj një mbulim të lartë të menjëhershëm, por gjithashtu e hidraton dhe e mbron atë. Me ujin termal La Roche-Posay që ndihmon në ribalancimin e mikrobiomës, zvogëlon acarimin e lëkurës. Ceramidi dhe Glicerina në formulën e tij hidratojnë intensivisht dhe ndihmojnë në riparimin dhe mbrojtjen e barrierës së lëkurës. Niacinamide siguron lagështi dhe butësi ndërsa qetëson lëkurën dhe pigmentet minerale të pastruara japin një efekt mbulues të menjëhershëm dhe natyral.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

I përshtatshëm për

Formulimi

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by