Toleriane Ultra Creme

0 Orders
#
In stock
3,790L

Description

Toleriane Ultra Creme

40ml

La Roche-Posay Tolériane është një krem pa aromë, pa alkool, i rekomanduar për lëkurat ultra-të ndjeshme ose alergjike të të gjithë familjes, madje edhe të foshnjave. Formula e saj është një risi e vërtetë: e pastër, pa kompromis dhe shumë e sigurt, e reduktuar në maksimum, me një minimum përbërësish dhe nuk përmban asnjë substancë potencialisht irrituese ose alergjike.

Formula e saj ofron një fuqi qetësuese intensive falë Neurosensine, një përbërës aktiv që synon mekanizmat e acarimeve kutane. Ky veprim qetësues përmirësohet falë shoqërimit me ujin termik të La Roche-Posay, natyrshëm qetësues dhe anti-irritues. Përmban glicerinë e cila hidraton për 48 orë, ceramide e cila rregullon dhe mbron barrierën e lëkurës dhe gjithashtu vitaminës B3.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

Kategoria

Kozmetike

Formulimi

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by