Toleriane Ultra Fluide

0 Orders
#
In stock
3,790L

Description

Toleriane Ultra Fluide

40ml

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide Intensive Fluid është një hidratues ultra qetësues, jo-yndyror, i lëngshëm për lëkurën intolerante, ultra të ndjeshme ose alergjike. Formula e tij bazohet në vetitë e Neurosensinës, një agjent qetësues i fortë që synon shenjat e acarimit të lëkurës, dhe Ujësjellësin e Burimit Termik La Roche-Posay, një përbërës krejt natyral që lehtëson ngushtësinë, djegien dhe shqetësimin. Duke përdorur një numër minimal përbërësish për të siguruar tolerancën optimale, ky lëng hidratues hidraton menjëherë dhe qetëson lëkurën, duke e lejuar atë të rimarrë komoditetin e tij natyral.

Karakteristikat:
-Cilësi: krem ​​i lëngshëm;
-Çështjet e lëkurës: lëkura intolerante, mbindjeshmëria, shtrëngimi, djegia, siklet, skuqje;
-Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje;
-Mosha: 10+;
-Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
-Përfitimet kryesore: Hidraton dhe zbut lëkurën intolerante, lehtëson dhimbjen në 1 minutë, zvogëlon mbindjeshmërinë e lëkurës për një afat të gjatë, formula e lehtë absorbohet lehtë, përbërja strikte përmban një numër minimal përbërësish në mënyrë që të kufizojë rreziqet alergjike;
-Formuluar pa: alkool, aromë.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Formulimi

Open chat
Powered by