Trixera Nutrition Baume Nutri Fluide

0 Orders
#
In stock
2,500L

Description

Trixera Nutrition Baume Nutri Fluide

200ml

Formula e pasur Avène TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm Face & Bodya që ushqen dhe mbron lëkurën e thatë dhe të ndjeshme të fytyrës dhe trupit. Një treshe lipidike me bazë bimore dhe Séléctiose® (e patentuar nga Laboratorët Pierre Fabre), plotësojnë lipidet në lëkurë duke ndihmuar në rivendosjen e barrierës hidrolipidike. Uji Termal Avène zbut, zbut, qetëson lëkurën. I përshtatshëm për fëmijët.

Karakteristikat:
Cilësi: balsam;
Çështjet e lëkurës: thatësia e lëkurës;
Koha e aplikimit: një ose dy herë në ditë;
Mosha: 3+;
Lloji i lëkurës: lëkurë e thatë deri shumë e thatë, përfshirë lëkurën e ndjeshme;
Përfitimet kryesore: rimbush lipidet dhe hidraton lëkurën;
Formuluar pa: parabene.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by