Twisters Eye and Lip Contour

0 Orders
#Dermastir 019
In stock
9,520L

Description

Twisters Eye and Lip Contour

Serumi i Dermastir Eye and Lip Contour është një produkt me performancë të lartë, anti-age i bazuar në një ekstrakt të pastër që rrjedh nga padina pavonica. Serumi Dermastir Eye and Lip Contour hidraton dhe përmirëson lëkurën delikate rreth syve dhe buzëve, duke forcuar sistemin natyror të mbrojtjes kundër radikaleve të lira dhe irrituesve të përditshëm, si stresi dhe ndotja. Konturet e hidratuara dhe të rigjallëruara të syve dhe buzëve rimarrin elasticitetin, zhdërvjelltësinë dhe vitalitetin e dikurshëm.

* C12-C15 Benzoat Alkyl:Ky zbutës mundëson një aplikim të butë dhe pa yndyrë.

* Padina pavonica: Eshtë një përbërës aktiv jashtëzakonisht i fortë kundër plakjes. Kjo algë kafe me ujë të ngrohtë nxjerr substanca që veprojnë drejtpërdrejt në glukozaminoglikanët ose GAG, që gjenden në epidermë. Përqendrimi i GAG zvogëlohet me kalimin e moshës, duke shkaktuar hollimin dhe tharjen epidermale, dhe për këtë arsye, shfaqjen e rrudhave. Kur aplikohet në sipërfaqen e epidermës, padina pavonica rrit strukturën dhe ndihmon lëkurën të bëhet më e fortë, duke i bërë rrudhat më pak të dukshme.

*Methyl Methacrylate Crosspolymer: Këto grimca sferike ultra të holla, të zbrazëta kanë një kapacitet të jashtëzakonshëm për absorbimin e ujit ose vajit, duke i dhënë formulës një karakteristikë të thatë dhe në trajtë pudre.

Përdorimi:

Këpusni kapsulën dhe aplikojeni  rreth konturit të syve dhe buzëve duke e masazhuar..

Përbërësit:

Cyclomethicone, C12-C15 Benzoat Alkyl, Dimethicone crosspolymer,Methyl Methacrylate Crosspolymer, Paraffin ,Padina pavonica

Brand

Dermastir

DERMASTIR - PROFESSIONAL LUXURY SKINCARE. Ritual i Avancuar Kundër Plakjes Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një ritual të kujdesit të lëkurës që ka një efekt radikal në shenjat e ndryshme të plakjes dhe u frymëzua nga trajtimet estetike mjekësore. Ka efekt zbutës në rrudha, forcon lëkurën, përcakton konturet e fytyrës, ka efekt tonifikues dhe ristrukturues. Koleksioni "Dermastir Luxury" ofron një larmi produktesh për të gjitha llojet dhe shqetësimet e lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Twisters Eye and Lip Contour”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by