Ultimate W+ Whitening Cream

0 Orders
#Mesoestetic 001
In stock
6,900L
mesoestetic

Description

Mesoestetic Ultimate W+ Whitening Cream

50 ml

Krem Zbardhues

Krem zbardhues që unifikon tonin e lëkurës, duke zvogëluar gradualisht njollat e errëta dhe duke rritur shkëlqimin e lëkurës. Parandalon dhe lufton shfaqjen e rrudhave të imëta dhe vijave të mimikës.Melanogjeneza është proces natyror biokimik përgjegjës për prodhimin e pigmenteve të lëkurës që i japin ngjyrën lëkurës dhe e mbrojnë atë nga rrezatimi UV. Ky proces mund të ndryshohet nga faktorë ekzogjenë dhe / ose endogjenë që shkaktojnë mbiprodhim të lokalizuar të melaninës, duke shkaktuar njolla të shëmtuara dhe ton të pabarabartë të lëkurës. Shkaku kryesor i mbiprodhimit të melaninës është ekspozimi në diell. Sidoqoftë, faktorët gjenetikë, faktorët hormonalë, plakja e lëkurës, agjentët fotosensibilizues, etj gjithashtu luajnë një rol.

Përdorimi:

Vendoseni në mëngjesi dhe mbrëmje në fytyrë, qafë dhe zonën e dekoltesë duke përdorur një masazh të butë derisa të thithet plotësisht.

Indikacionet:

Krem zbardhues për unifikimin e tonit të lëkurës.

Ingredientët aktivë:

1.Kompleksi i bardhë:
Kompleksi ekskluziv i përbërësve aktivë me efikasitet të provuar që pengojnë sintezën e melaninës duke ndërprerë hapa të ndryshëm në formimin dhe transferimin e saj.

2.Bimët Cress:
Fitonutrient i fuqishëm i cili gjendet në tyrosinase dhe α-MSH, të dy të përfshirë në proceset e sintezës së melaninës. Zbut shfaqjen e njollave të errëta dhe siguron benetife në zbardhjen e tyre.

3.Glukozid askorbil:
Formë e qëndrueshme e vitaminës C. Zbardhues efektiv, agjent antioksidant dhe anti-plakje.

 

Brand

Mesoestetic

mesoestetic

Additional information

Sasia

50 ml

Veprimi

Formulimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ultimate W+ Whitening Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by