Ultra Folic Acid with Vitamin B12

0 Orders
#Vitabiotics 027
In stock
1,000L

Description

Ultra Folic Acid with Vitamin B12

Suplement ushqimor me acid folik dhe vitaminë B12 për të rritur

60 tableta

Vitamina B9 (acidi folik) është shumë e rëndësishme për femra dhe meshkuj të të gjitha moshave. Sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, një femër duhet të fillojë të marrë 400mcg acid folik që kur fillon të planifikojë një shtatzëni deri në javën e 12-të të shtazënisë. Acidi folik është i rëndësishëm për formimin e indeve maternale gjatë shtatzënisë. Mungesa e tij mund të sjellë një defekt të tubit neural. Formulimit i është shtuar dhe vitamina B12, e cila redukton ndjesinë e lodhjes dhe ndihmon në mirë funksionimin e sistemit imunitar. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa laktozë. Pa maja. Pa gluten. I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë. Nuk testohet në kafshë. Prodhohet sipas GMP-së. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

Përdorimi: Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV†
Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 5 µg 200,
†NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram
Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Potato Starch, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Dibasic Calcium Phosphate]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Polyvinylpyrrolidone, Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid).

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ultra Folic Acid with Vitamin B12”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by