Ultra Magnesium 375mg

0 Orders
#Vitabiotics 028
In stock
1,500L

Description

Ultra Magnesium 375mg

Suplement me magnez për të rritur 60 tableta

Vitabiotics Ultra Magnesium iu ofron sasinë e nevojshme ditore të magnezit për të cilën keni nevojë. Rekomandohet kryesisht për: -persona që kryejnë aktivitet fizik; -persona me një aktivitet ditor të ngarkuar dhe stresues; -persona mbi 50 vjeç. Magnezi është i rëndësishëm në disa aspekte: -redukton ndjesinë e lodhjes, pasi kontribuon në çlirimin normal të energjisë në organizëm; -luan rol të rëndësishëm në funksionimin normal të sistemit nervor dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore; -ndihmon në ruajtjen e masës muskulore; -rual balancën elektrolitike; -ruan masën kockore. I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa maja. Pa laktozë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % NRV*
Magnesium† 375 mg 100
Magnesium Hydroxide, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate & Potato Starch, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Purified Talc, Natural Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid, Purified Talc & Magnesium Stearate, Polyvinylpyrrolidone.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ultra Magnesium 375mg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by