Ultra Moisturizing Hand Cream

0 Orders
#
In stock
1,000L

Description

Ultra Moisturizing Hand Cream

50ml

Topicrem Ultra-Moisturizing Hand Cream është një hidratues i duarve i krijuar posaçërisht për të lehtësuar thatësinë, mbindjeshmërinë dhe dehidratimin. Mund të përdoret nga fëmijët dhe të rriturit, dhe formula e saj me absorbim të shpejtë që mban lëkurën të hidratuar deri në 24 orë. Ai mbështetet në vetitë humectant të glicerinës dhe ure për këtë qëllim, ndërsa qetëson acarimin me ndihmën e allantoinës. Kështu, pengesa e lëkurës do të ruajë integritetin e saj, duke mbetur e butë dhe e rehatshme në prekje.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: thatësi, acarim, mbindjeshmëri, dehidratim;
Koha e aplikimit: aq shpesh sa është e nevojshme derisa zona e duarve të riparohet plotësisht;
Mosha: 3+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: hidratim i thellë, thithje e shpejtë, riparim i lëkurës;
Formuluar pa: ngjyra, parabene;

Përbërësit kryesorë:
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Ka një reputacion të fortë si një pengues i lëkurës për acarim ose episode të mbindjeshmërisë. Prandaj, prania e tij në formulë do ta bëjë lëkurën të butë dhe të qetësuar, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Ureja është një faktor natyral hidratues. Jo vetëm që ndihmon lëkurën të mbajë ujin, por ka një veprim të butë keratolitik, që do të thotë se prish lidhjet midis qelizave, duke lëshuar aminoacide të dobishme në proces. Përveç kësaj, ajo ka një ndikim pozitiv në peptidet antimikrobiale, duke ndihmuar në përmirësimin e integritetit të barrierës.
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Kremit Ultra-Hidratues të duarve Topicrem në duart e pastra dhe të thata, duke masazhuar butësisht deri në thithjen e tij të plotë. Për një trajtim intensiv gjatë natës dhe zbutjen e kutikulave, aplikoni një shtresë të trashë dhe vishni doreza pambuku sipër saj.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by