Ultra-Moisturizing Progressive Tan

0 Orders
#
In stock
2,400L

Description

Ultra-Moisturizing Progressive Tan

200ml

Topicrem Ultra-Moisturizing Progressive Tan është një locion hidratues  për fytyrën dhe trupin që furnizon lëkurën me përbërës të dobishëm. Për më tepër, formula e rehatshme kombinon cilësitë ushqyese të glicerinës dhe acidit palmitik me shkëlqimin e artë të krijuar nga DHA. Jo vetëm që lëkura do të duket tepër rrezatuese dhe e puthur nga dielli, por më e rëndësishmja, ajo do të anashkalojë rreziqet e ekspozimit në diell.

Karakteristikat:
Cilësi: locion;
Çështjet e lëkurës: dehidratimi, thatësia, mpirja;
Koha e aplikimit: mundësisht gjatë natës, mbi lëkurë të pastër dhe të sapo eksfoluar;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: hidraton thellë, shton një nxirje progresive dhe pa diell
Formuluar pa: sulfate, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut, Para së gjithash, ai mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë;
-Acidi palmitik është një acid yndyror nga vaji i palmës dhe një zbutës i fortë. Prandaj, kur aplikohet në lëkurë ajo zbut në mënyrë aktive sipërfaqen e saj dhe e ndihmon atë të mbajë lagështi duke formuar një shtresë të yndyrshme, bllokuese të ujit që ngadalëson humbjen e ujit përmes lëkurës;
-DHA është shkurtesa për Dihidroksiaceton. Shtë një alternativë e sigurt dhe efektive ndaj rrezatimit të dëmshëm për të arritur lëkurën e pushimeve të mbytura. Ajo rrjedh nga burimet bimore të tilla si panxhari i sheqerit ose kallami i sheqerit dhe struktura e locionit jep një aplikim miqësor për përdoruesit. Prandaj, është e lehtë të matni sasinë e përshtatshme të produktit për të marrë një ngjyrë të barabartë të lëkurës dhe një zbehje pa vija.

Si të përdorni?
Së pari, aplikoni një sasi bujare të Topicrem Ultra -Moisturizing Progressive Tan – mundësisht gjatë natës, mbi lëkurë të pastër dhe të sapo eksfoluar. E fundit por jo më pak e rëndësishme, lani duart pas aplikimit dhe lëreni ngjyrën të zhvillohet për disa orë. Për rezultate më të mira, përdorni një dorezë për vetë-rrezitje për të shpërndarë në mënyrë të barabartë produktin, duke shmangur përfundimin me njolla.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by