Ultra Moisturizing Sparkling Body

0 Orders
#
In stock
2,400L

Description

Ultra Moisturizing Sparkling Body

200ml

Trupi Ultra-Moisturizing Sparkling është një locion hidratues shkëlqyes që reflekton dritën, i mbushur me përbërës të dobishëm për lëkurën. Kjo formulë e rehatshme kombinon cilësitë ushqyese të përbërësve të yjeve si glicerina, ure dhe dylli i bletës me pamjen e ylbertë të grimcave të mikë dhe silicë (të dhëna me një shkëlqim të artë të hollë që sublimon tonin natyral të lëkurës). Si rezultat, lëkura do të duket dy herë më e ndritshme: e hidratuar natyrshëm dhe rrezatuese.

Karakteristikat:
Cilësi: locion;
Çështjet e lëkurës: dehidratimi, thatësia, mpirja;
Koha e aplikimit: si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të trupit në mëngjes, mbi lëkurë të pastër dhe të sapo eksfoluar;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: hidraton thellë, shton një shkëlqim të artë vezullues
Formuluar pa: sulfate, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut, Para së gjithash, ai mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë;
-Dylli i bletës është një nga zbutësit më të fortë të natyrës. Bletët e mjaltit janë përgjegjëse për krijimin e tij dhe në fakt, është i njëjti përbërës që ndërton hojet e mjaltit. Së pari, ajo siguron një cilësi të butë dhe ushqyese. Prandaj, lëkura do të mbetet e mbrojtur nga agresionet edhe në rrethanat më sfiduese;
-Ureja është një faktor natyral hidratues. Jo vetëm që ndihmon lëkurën të mbajë ujin, por ka një veprim të butë keratolitik, që do të thotë se prish lidhjet midis qelizave, duke lëshuar aminoacide të dobishme në proces. Përveç kësaj, ajo ka një ndikim pozitiv në peptidet antimikrobiale, duke ndihmuar në përmirësimin e integritetit të barrierës.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Trupit me Perla Ultra-Hidratuese Topicrem mbi lëkurë të pastër dhe të sapo eksfoluar, në mënyrë që grimcat e shkëlqimit të shpërndahen në mënyrë të barabartë. Nëse është e nevojshme, masazhoni një shtresë shtesë gjatë ditës për të marrë nivelin e dëshiruar të shkëlqimit.

 

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by