7 Days Anti-Perspirant Treatment Cream

0 Orders
#Vichy 027
In stock
1,830L

Description

7 Days Anti – Perspirant Treatment Cream

Deodorant në formë kremi për kontrollin e djersitjes

30 ml

Përshkrimi:

Formulim për femra dhe meshkuj që vuajnë nga djersitja e tepërt. Në sajë të kombinimit unik të përbërësve të tij, vepron direkt në gjëndrat që prodhojnë djersë duke ofruar një mbrojtje për 7 ditë. Absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe nuk le shenja të bardha. I pasur me ujin termal Vichy. Nuk përmban alkool dhe as parabene. I testuar dermatologjikisht. Hipoalergjik.

Përdorimi:

Aplikohet në lëkurë të thatë, të pastruar paraprakisht çdo javë.

Përbërësit:

AQUA / WATER – ALUMINUM CHLOROHYDRATE – ALUMINUM SESQUICHLOROHYDRATE – CETYL ALCOHOL – PEG-100 STEARATE – GLYCERYL STEARATE – SORBITOL – DIMETHICONE – PARFUM / FRAGRANCE – BENZYL ALCOHOL – IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “7 Days Anti-Perspirant Treatment Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by