Ideal Soleil Anti-Blemish Face Sun Cream SPF 30

0 Orders
#Vichy 051
In stock
3,000L

Description

Ideal Soleil Anti – Blemish Face Sun Cream SPF 30

Krem mbrojtës ndaj diellit, korrigjues I imperfeksioneve të lëkurës

50ml

Përshkrimi:

Formulim që ofron mbrojtje si ndaj rreztimit UVA dhe ndaj atij UVB. I përshtatshëm për çdo lloj lëkure, madje dhe për lekurën më të ndjeshme. Teksturë e lehtë që absorbohet plotësisht nga lëkura, duke mos e lënë atë të yndyrshme. Korrigjon njollat dhe shenjat e pranishme në lëkurë dhe zvogëlon poret. I pasur me ujin termal Vichy që rigjeneron dhe forcon lëkurën. Pa parabene. Testuar dermatologjikisht. Testuar për alergji. Testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi:

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikohet disa herë gjatë ditës, në varësi të ekspozimit.

Përbërësit:

Aqua/Water, Alcohol, Diisopropyl Sebacate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Silica, Titanium Dioxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropy Llauroyl Sarcosinate, Zea Mays Starch/Corn Starch, Niacinamide, Ethy;Hexy; Triazone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Triethanolamine, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol , Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutyphenol [Nano]/Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Drometrizole Trisiloxane, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol, Capryloyl Salicyclic Acid, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Cinnamomom Cassia Bark Extract, Disodium Edta, Disodium Ethylene Dicocamide Peg-15, Disulfate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Alcohol.

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ideal Soleil Anti-Blemish Face Sun Cream SPF 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by