Ideal Soleil Face Emulsion BB SPF 50+

0 Orders
#Vichy 053
In stock
2,900L

Description

Ideal Soleil Face Emulsion BB SPF 50+

Emulsion me ngjyrë, që ofron mbrojtje nga rrezatimi diellor

50ml

Përshkrimi:

I përshtatshëm për lëkurë mikse në të yndyrshme, ky formulim ka dy funksione kryesore:

  • në sajë të të kompleksit Mexoryl dhe mineraleve që përmban, ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor;
  • njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës. Zbut lëkurën, mbron nga dukuria e fotoplakjes dhe nuk e yndyros atë.

I pasur me ujin termal Vichy qetëson irritimet, mbron dhe forcon lëkurën.

*Pa parabene. Testuar dermatologjikisht. Testuar në lëkurë të ndjeshme. Testuar për alergji.

Përdorimi:

Aplikohet në fytyrë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Mund të riaplikohet disa herë gjatë ditës në varësi të ekspozimit.

Përbërësit:

Aqua (Water), CI 77891 (Titanium Dioxide), Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane,Aluminum Starch Octenyl Succinate, Octocrylene, Glycerin, Silica, Pentylene Glycol, Styrene / Acrylate Copolymers, CI 77491,CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Perfume (Fragrance),Caprylyl Methicone, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Disodium Edta, Inulin Lauryl Carbamate, Peg-8 Laurate , Phenoxyethanol, Poterium Officinale Root Extract, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide [Nano] / Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum , Zingiber Root Extract Extract / Ginger Root Extract

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ideal Soleil Face Emulsion BB SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by