Ideal Soleil Tinted Anti Dark Spots SPF 50

0 Orders
#Vichy 052
In stock
3,300L

Description

Ideal Soleil Tinted Anti Dark Spots SPF 50

Krem me veprim të trefishtë i përshtatshëm për çdo lloj lëkure

50ml

Përshkrimi:

Formulim me 3 veti kryesore:

-parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë;

-korrigjon problemet ekzistuese të hiperpigmentimit;

-mbulon njollat e errëta dhe njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës.

Përmban komplexin Mexoryl XL, që i ofron lëkurës mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.

PhE-Resorcinoli i pranishëm në këtë formulim, vepron si depigmentues i njollave të errëta. Absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe nuk e lë të yndyrshme. I pasur me ujin termal Vichy.

*Pa parabene. Testuar dermatologjikisht. Testuar në lëkurë të ndjeshme. Testuar për alergji.

Përdorimi:

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikohet disa herë gjatë ditës në varësi të ekspozimit.

Përbërësit:

AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – SILICA – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – PENTYLENE GLYCOL – STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – PARFUM / FRAGRANCE – CAPRYLYL METHICONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BUTYLENE GLYCOL – CAPRYLYL GLYCOL – CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – INULIN LAURYL CARBAMATE – PEG-8 LAURATE – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – TOCOPHEROL – TRIETHANOLAMINE – XANTHAN GUM – ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ideal Soleil Tinted Anti Dark Spots SPF 50”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by