Idealia Smoothness&Glow – Energizing Cream

0 Orders
#Vichy 020
In stock
4,400L

Description

Idealia Smoothness&Glow – Energizing Cream

Cream for Dry Skin

Krem anti-age ushqyes dhe zbutës për lëkurë të thatë

50 ml

Përshkrimi:

I pasur me Kambucha dhe ekstrakte të boronicës, ky formulim depërton lehtësisht në brendësi të lëkurës dhe përmirëson pamjen e saj. Rrudhat zbehen, lëkura bëhet më elastike dhe rifiton shkëlqimin e humbur. Prania e ujit termal Vichy, të pasur me 15 minerale, e mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm mjedisorë dëmtues. Pa parabene. Testuar dermatologjikisht. Testuar për alergji. Testuar në lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në lëkurë të pastruar paraprakisht. Masazhohet deri në absorbim të plotë të kremit.

Përbërësit:

Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Myreth-3 Myristate. Isopropyl Palmitate, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Synthetic Wax, Tin Oxide, Peg-100 Stearate, Cl 17200/Red 33, Cl 15985/Yellow 6, Cl 77891/ Titanium Dioxide, Potassium Sorbate, Carbomer, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Adenosine, Tocopherol, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Capryloyl Salicylic Adic, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Biotin, Parfum/Fragrance.

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Idealia Smoothness&Glow – Energizing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by