Normaderm Phytosolution Double Correction

0 Orders
#Vichy 001
In stock
3,070L

Description

Normaderm Phytosolution Double Correction

Fluid me veprim të dyfishtë, hidratues & trajtues i imperfeksioneve.

Lëkurë mikse me tendencë akneike

50 ml

Formulë ​​hidratuese me veprim të dyfishtë për lëkurën e yndyrshme me tendence akneike. Ky fluid me teksturë të lehtë përthithet shpejt dhe synon të korrigjojë papërsosmëritë në lëkurë ndërsa rigjallëron dhe hidraton deri në 24 orë.

Përveç mbrojtjes së barrierës hidro-lipidike të lëkurës dhe kontrollit të sebumit të tepërt në lëkurë, Normaderm Phytosolution Double-correction e le lëkurën të butë dhe rrezatuese.

Lëkura mbetet e hidratuar deri në 24 orë; Redukton shfaqjen e papërsosmërive; Përmirëson funksionin e pengesës së lëkurës; Lëkura është e mbrojtur nga ndotja; Lëkura shfaqet më rrezatuese dhe shkëlqyese; Poret shfaqen më të ngushtuara dhe më pak të dukshme.

Përmban përbërësit aktive me origjinë natyrale: Acid salicilik – eksfoljues; Acid hialuronik – hidratues dhe ushqyes i lëkurës; Probiotikë- balancues të florës normale të lëkurës; Ujë termal Vichy, i pasur me 15 minerale – hidratues dhe antioksidues.

Testuar dermatologjikisht. Hipoalergjik.

Përdorimi:

Hapi 1. Pastroni tërësisht fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje me xhel pastrues Normaderm Phytosolution Hapi 2. Aplikoni Normaderm Phytosolution Double mbi fytyrë me lëvizje të buta. Hapi 3. Për rezultate më të mira, aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit:

Aqua/Water, Glycerin, Salicylic Acid, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Kaolin, Zinc Sulfate, Bifda Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylat

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Normaderm Phytosolution Double Correction”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by