Slow Age Anti-Ageing Day Cream SPF 30

0 Orders
#Vichy 044
In stock
4,900L

Description

Slow Age Anti-Ageing Day Cream SPF 30

Krem dite anti-age për lëkurë normale në të thatë

50ml

Përshkrimi:

Krem me përmbajtje probiotike, që mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm dhe të brendshëm dëmtues. Kombinim i probiotikut Bifidus, antioksidantin Baicalin dhe ujit termal Vichy. Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e rrudhave që krijohen, si pasojë e faktorëve mjedisorë dëmtues. Përmban një sistem filtrash, që sigurojnë mbrojtje ndaj rrezatimit diellor (SPF 30). Hidraton, zbut dhe tendos lëkurën. Pas një sërë përdorimesh lëkura duket më rrezatuese. Pa parabene. Testuar dermatologjikisht. Testuar në lëkurë të ndjeshme. Testuar për alergji.

Përdorimi:

Aplikohet në mëngjes, në fytyrë dhe në qafë, në lëkurë të pasttruar paraprakisht.

Përbërësit:

Aqua / Water ,Octocrylene ,Glycerin,Homosalate, Ethylhexyl Salicylate ,Bifida Ferment Lysate ,Alcohol Denat.Butyl Methoxydibenzoylmethane ,Dimethicone ,Sucrose Tristearate,Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate,Silica,Tocopherol,Isopropyl Lauroyl Sarcosinate,Synthetic Wax,Polysorbate 61,Cetyl Alcohol,HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer,CI 17200 / Red 33,CI 77891 / Titanium Dioxide,CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxides,Stearic Acid,Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Dimethiconol,Triethanolamine,Parfum / Fragrance,Sodium Stearoyl Glutamate,Sodium Polyacrylate,Sodium Hyaluronate,Myristic Acid,Sodium Benzoate,Palmitic Acid ,Phenoxyethanol,Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer,Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate,Ascorbyl Glucoside,Disodium EDTA,Dipotassium Glycyrrhizate,Capryloyl Salicylic Acid,Caprylyl Glycol,Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract,Menthoxypropanediol,T-Butyl Alcohol,Poly C10-30 Alkyl Acrylate

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Slow Age Anti-Ageing Day Cream SPF 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by