Vitamin C 500mg

0 Orders
#Solgar 002
In stock
2,230L

Description

Vitamin C 500mg

Vitaminë C 500mg

Paketim x 90 tableta të përtypshme

Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë.

Në këtë formulim vjen në formën e tabletave të përtypshme me shije portokalli.

Ndër funksionet e saj në organizëm përmendim:

-lufton radikalet e lira, duke parandaluar dukurinë e plakjes qelizore;

-merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën dhe artikulacionet;

-ndihmon në funksionin e rruazave të bardha të gjakut, pjesë e sistemit imunitar.

I përshtatur me dietën Kosher.

Pa gluten.

Pa derivate të grurit dhe produkte të bulmetit.

Pa sojë.

Pa maja.

Pa sheqer.

Pa ngjyrues.

Pa ëmbëlsues.

Pa konservues.

Pa OMGJ.

Pa aromatizues artificialë.

I përshtatshëm për veganë.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.

Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.

Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi: Rekomandohet të merret 1 tabletë e përtypshme në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit:

Serving Size: 1 Chewable Tablet
AMOUNT PER SERVING % DV
Calories 10
Total Carbohydrate 2 g <1%*
Sugars 1 g **
Vitamin C
(sodium ascorbate, L-ascorbic acid,
calcium ascorbate) 500 mg 833%
Sodium 30 mg 1%
Acerola Extract (fruit) 10 mg ***
Rose Hips (fruit) 4 mg ***
Other Ingredients: Sucrose, Fructose, Microcrystalline Cellulose, Xylitol, Natural Flavors, Vegetable Stearic Acid, Siica, Vegetable Magnesium Stearate, Xanthan Gum, Carrageenan, Annatto (color).

Brand

Solgar®

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamin C 500mg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by