Volume Booster Lip Cream

0 Orders
#Gerovital 004
In stock
5,300L

Description

Gerovital Luxury Volume Booster Lip Cream

15 ml

Krem për rritjen e volumit të buzëve

Gerovital Luxury rrrit jetëgjatësinë qelizore duke sjellë një infuzion të rinisë dhe bukurisë në lëkurë.                                                  Kremi për buzët Volume booster Gerovital Luxury është një alternativë ndaj metodave invazive të cilat nënkuptojnë injeksionin nënlëkuror të acidit hialuronik, kolagjenit për modelimin e buzëve që lejon arritjen e buzëve sensuale, me një arkitekturë të bazuar në kontur dhe vëllim.

*Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Menjëherë pas kontaktit me produktin, do të përjetoni ndjesi të djegies lokale, nxehtësisë dhe buzët do ti ndjeni paksa të rrumbullakosura, ndërsa ngjyra e tyre intensifikohet. Ndjesitë e pakëndshme zhduken shumë shpejt; buzët mbeten me shkëlqim i cili u jep atyre vëllim.

*Shmangni kontaktin me sytë!

*Mos e aplikoni në buzët e irrituara!

*Testoni reaktivitetin tuaj duke aplikuar produktin në një zonë të vogël të buzëve para se ta përdorni!

Përbërësit aktivë:

Kremi kombinon përbërës natyralë: vaj esencial kanelle dhe speca djegës për një efekt të menjëhershëm me Volulip dhe Lakesis për një efekt afatgjatë.

Brand

Gerovital Luxury

Historia e Gerovital lidhet me inovacionin dhe zbulimet e Ana Aslan, e cila është një geriatre dhe gerontologe me famë botërore, e njohur për luftën e saj kundër plakjes. Në vitin 1952 ajo themeloi Institutin Geriatrik të Bukureshtit. Ky institut ishte i pari i këtij lloji në botë dhe u njoh nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Në 1952 Ana Aslan përgatiti Vitaminën H 3 një produkt formula e të cilit bazohej në prokainë e cila deri atëherë ishte përdorur vetëm si një anestetik lokal. Ana Aslan studioi mënyrën në të cilën mund të përdorej prokaina në luftën kundër plakjes Shpejt më pas formula e re kundër plakjes iu besua nga të famshmit studiues në Kompaninë Farmec në Cluj Napoca, për të filluar prodhimin masiv të kremrave kozmetikë kundër rrudhave.

Additional information

Sasia

100 ml

Veprimi

Formulimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Volume Booster Lip Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by