Wellbaby Multi-vitamin Liquid

0 Orders
#Vitabiotics 036
In stock
1,500L

Description

Wellbaby Multi-vitamin Liquid

Multivitaminë në formë shurupi për fëmijë nga 6 muaj deri në 4 vjeç

150ml

Formulim, që ofron elementët nutricionalë të nevojshëm për fëmijët tuaj. Përmban vitaminat A,D dhe C, të cilat sipas Departamentit të Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, janë tepër të nevojshme për fëmijët nga 6 muaj deri në 4 vjeç. Vitamina D është e nevojshme për zhvillimin e kockave, dhembëve, si dhe ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Hekuri ndihmon në zhvillimin e funksioneve konjitive (njohëse), kurse vitamina A është e rëndësishme për shikimin. Nuk përmban ëmbëlsues artificialë. Pa alkool. Pa laktozë. I përshtatshëm për vegjetarianë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Produkti përmban hekur, i cili kur merret me tepricë tek fëmijët e vegjël mund të jetë i dëmshëm.

Përdorimi: Këshillohet që fëmijët nga 6 muaj deri në 4 vjeç të pijnë 5ml shurup në ditë. Mund të përzihet me ujë ose qumësht. Pas hapjes ruhet në frigorifer, 2-8˚C 8 deri në 10 javë.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 5 ml % EC NRV†
Vitamin A (443IU) 133 µg RE 17, Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200, Vitamin E 5 mg α-TE 42, Vitamin C 30 mg 38, Thiamin (Vitamin B1) 0.5 mg 45, Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57, Niacin (Vitamin B3) 6 mg NE 38, Vitamin B6 0.5 mg 36, Folic Acid 80 µg 40, Vitamin B12 1 µg 40, Pantothenic Acid 2 mg 33, Iron 4 mg 29, Zinc 2.5 mg 25, Copper 150 µg 15, Malt Extract 500 mg
†NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.
Purified Water, Raw Cane Sugar, Malt Extract (from Barley), Vitamin C (Ascorbic Acid), Ferric Ammonium Citrate, Thickening Agent: Xanthan Gum, Zinc Sulphate, Preservative: Potassium Sorbate, Olive Oil, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Niacin (as Nicotinamide), Pantothenic Acid (D-Panthenol), Acidity Regulators: Citric Acid (as Monohydrate) & Sodium Hydroxide, Vitamin B2 (Riboflavin 5-Phosphate Sodium), Thiamin (Vitamin B1 as Hydrochloride), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Copper Sulphate, Vitamin A Palmitate (Anti-Oxidant: DL-Alpha Tocopherol), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin D3 (Cholecalciferol), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wellbaby Multi-vitamin Liquid”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by