Wellkid Soft Jelly Pastilles

0 Orders
#Vitabiotics 043
In stock
1,500L

Description

Wellkid Soft Jelly Pastilles

Multivitamina për fëmijë me moshë 4-12 vjeç

Shije portokalli

30 kapsula xhelatinore të përtypshme

Suplement me 10 vitamina dhe vaj liri, për fëmijë nga 4-12 vjeç. Vaji i lirit, i pranishëm në këtë formulim: -forcon sistemin imunitar; -ndihmon në zhvillimin e muskujve dhe kockave; -pakëson ndjesinë e lodhjes; -shërben si burim i omega-3. Vitamina D, e pranishme në këtë formulim, kontribuon në rritjen normale dhe zhvillimin e kockave. Me shije portokalli, çka i bën tepër të shijshme dhe të pranueshme nga fëmijët. Pa ngjyrues sintetikë. Pa sheqer të shtuar. Pa konservues. Pa lakozë. Pa maja. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj ka ndonjë problem shëndetësor apo nëse ka alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Konsumimi në dozë më të lartë se doza e rekomanduar mund të shkaktojë efekte laksative. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të merren 1-2 kapsula të përtypshme në ditë, pas ushqimit. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar. Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët nën 4 vjeç.

Përbërësit:

Nutritional Information Av. per 2 pastilles % EC NRV*
Vitamin E 5 mg α-TE 42, Vitamin C 30 mg 38, Thiamin (Vitamin B1) 0.7 mg 64, Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57, Niacin (Vitamin B3) 9 mg NE 56, Vitamin B6 1 mg 71, Folic Acid 100 µg 50, Vitamin B12 0.5 µg 20, Biotin 75 µg 150, Pantothenic Acid 3 mg 50, Flaxseed Oil 120mg – (providing 60mg Omega-3)
Sweeteners: Sorbitol Solution & Maltitol Syrup, Purified Water, Gelling Agent: Gelatin (Halal Bovine Source), Vitamin Blend (Vitamin D3 [Cholecalciferol], Vitamin C [Ascorbic Acid], Niacin [as Nicotinamide], Biotin, Vitamin E [as DL-Alpha Tocopheryl Acetate], Pantothenic Acid [as Calcium Salt], Vitamin B6 [as Pyridoxine HCl], Riboflavin, Thiamin [as Mononitrate], Folic Acid [as Pteroylmonoglutamic Acid], Vitamin B12 [as Cyanocobalamin]), Flaxseed Oil, Acidity Regulator: Citric Acid, Orange Oil, Natural Orange Flavouring, Natural Source Colour: Betacarotene, Glazing Agent: Carnauba Wax.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wellkid Soft Jelly Pastilles”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by