Wellman Original

0 Orders
#Vitabiotics 044
In stock
1,500L

Description

Wellman Original

Suplement specifik për meshkuj 30 tableta

Formulim i thjeshtë, me 29 elementë, i krijuar specifikisht për meshkujt. Mjafton një tabletë për të plotësuar nevojat ditore nutricionale të tyre. Përmban: – hekur, niacinë dhe magnez të cilët pakësojnë ndjesinë e lodhjes; -zink, i cili ndihmon në mbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak; -vitaminë D, e nevojshme për mirë-funksionimin e sistemit imunitar; -vitaminat B1 dhe B6, që marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie; -vitaminat b2 dhe B12, që marrin pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut; -ekstrakte të ginsengut. Pa gluten. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. I përshtatshëm për vegjetarianë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Siberian Ginseng Extract eq. 20 mg, Co-enzyme Q10 2 mg, L-Carnitine 30 mg, Citrus Bioflavonoids 10 mg, L-Arginine 20 mg, L-Methionine 20 mg, Silicon 10 mg, Betacarotene 2 mg, P.A.B.A. 20 mg, Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94, Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200, Vitamin E 20 mg α-TE 167, Vitamin C 60 mg 75, Thiamin (Vitamin B1) 12 mg 1091, Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357, Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125, Vitamin B6 9 mg 643, Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 9 µg 360, Biotin 50 µg 100, Pantothenic Acid 10 mg 167, Magnesium 60 mg 16, Iron 6 mg 43, Zinc 15 mg 150, Copper 1000 µg 100, Manganese 3 mg 150, Selenium 150 µg 273, Chromium 50 µg 125, Iodine 150 µg 100
*NRV – Nutrient Reference Value take an additional multivitamin. µg – microgram, mg – milligram, IU – International Unitsnits.
Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl & Tristearate]), L-Carnitine Tartrate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglyceride, Purified Talc, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Niacin (as Nicotinamide), L-Arginine,Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Para Amino Benzoic Acid, Silicon Dioxide, L-Methionine, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Manganese Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Riboflavin, Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Siberian Ginseng Extract, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin, Vitamin B12

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wellman Original”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by