Wellteen Her Plus

0 Orders
#Vitabiotics 050
In stock
1,500L

Description

Wellteen Her Plus

Suplement ushqimor për vajzat në periudhën e adoleshencës

56 tableta + kapsula

Formulim që plotëson nevojat nutricionale të vajzave nga 13-19 vjeç. Përmban: -biotinë, e nevojshme për pasjen e një lëkure normale; -selen dhe zink, që ndihmojnë për mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve; -vitaminën B6, që rregullon aktivitetin hormonal; -hekur, i nevojshëm për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës; -acid pantotenik, që përmirëson performancën mendore; -vitaminën D3, e nevojshme për formimin e kockave, dhëmbëve, për të rritur mbrojtjen imunitare dhe ndihmon në absorbimin e kalçiumit; -vitaminën C, B6 dhe B12 që duke ndikuar në proçese të ndryshme metabolike që shoqërohen me çlirim energjie, pakësojnë ndjesinë e lodhjes. Krahas mineraleve dhe vitaminave formulimi përmban dhe kapsula vajore që kanë në përmbajtje omega-3. Kjo siguron sasi të larta të DHA-së e nevojshme për zhvillimin e trurit dhe përmirësimin e shikimit. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa maja. Pa gluten. Nuk testohet në kafshë. I çertifikuar nga Friend of the Sea. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, çrregullime të tiroides, hemokromatozë apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Produkti përmban hekur, i cili kur konsumohet në sasi të larta nga fëmijët është i rrezikshëm për jetën.

Përdorimi: Këshillohet të pihet një kapsul vajore dhe një tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg,Cranberry Extract 100 mg, Produced from 2.5 g cranberries Co-enzyme Q10 2 mg, Grapeseed Extract (95% Proanthocyanidins) 15 mg, Natural Mixed Carotenoids 2 mg, Silicon 30 mg, Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400, Vitamin E 8 mg a-TE 67, Vitamin C 80 mg 100, Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 54,5 Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214, Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113, Vitamin B6 8 mg 571, Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 20 µg 800, Biotin 75 µg 150, Pantothenic Acid 6 mg 100, Magnesium 94 mg 25, Iron 14 mg 100, Zinc 15 mg 150, Copper 1000 µg 100, Manganese 2 mg 100, Selenium 55 µg 100, Chromium 50 µg 125, Iodine 150 µg 100
*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units
Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Silicon Dioxide, L-Carnitine Tartrate, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Grape Seed Extract, Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Cranberry Extract, Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Omega-3 Capsule Ingredients: Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Bovine Source], Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya).
Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya).

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

,

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wellteen Her Plus”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by