Xeracalm A.D Creme D.E.F.I *400ml

0 Orders
#
In stock
4,100L

Description

Xeracalm A.D Creme D.E.F.I

400ml

Kremi për rimbushjen e lipideve Avène XeraCalm A.D është një hidratues i pasur që ofron lehtësim të menjëhershëm nga kruajtja, skuqja dhe acarimi në lëkurën e prirur ndaj dermatitit atopik dhe ekzemës. I formuluar pa asnjë aromë ose paraben, ky krem ​​për rimbushjen e lipideve përmban Patent I-Modulia® dhe Cer-Omega, dy veprimtari të fuqishme që qetësojnë lëkurën duke siguruar hidratim të jashtëzakonshëm. I përshtatshëm për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit, ky krem ​​hidraton zonat më të thata të trupit dhe siguron rehati afatgjatë, duke eleminuar ndjesitë e kruajtjes në vetëm 5 ditë.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: kruajtje, skuqje, acarim, dermatit atopik (ekzema);
Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje;
Mosha: 3+;
Lloji i lëkurës: lëkurë normale deri në të thatë, përfshirë ndjeshmërinë;
Përfitimet kryesore: lehtëson kruajtjen dhe shqetësimin, siguron lagështi afatgjatë, rimbush lipidet e lëkurës, rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës, cilësi e pasur vulos lagështinë në lëkurë, pH fiziologjik dhe formula hipoallergjike tolerohet mirë nga lëkura e ndjeshme;
Formuluar pa: aromë, parabene.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by