Yanola Pregna

0 Orders
#Yanola 002
In stock
3,250L

Description

Yanola Pregna

30 kapsula

Yanola Pregna është një suplement ushqimor i cili përmban 24 multivitamina, minerale, omega 3, spirulina dhe  probiotik.Përdoret gjatë shtatzanisë dhe laktacionit.Redukton defektet e lindjes të trurit dhe palcës kurrizore.

*100% e sigurt

*Të gjithë përbërësit janë natyrorë

Përbërësit:

-Vitaminë C
Mbështet zhvillimin normal të rritjes dhe ndihmon fetusin të thithë hekurin.
-Vitamina K
Shkon direkt në mëlçi ndihmon në parandalimin e koagulimit të gjakut.
-Biotina
Ndihmon në funksionimin e duhur të gjëndrave të djersës, palcës së kockave dhe mund të ndihmojnë në shmangien e lodhjes dhe depresionit.
-Zinc & Selenium
Punon si antioksidant i fuqishëm.
-Rrënjë xhenxhefili
Siguron lehtësim nga nauzet e mëngjesit dhe ndihmon në procesin e tretjes.
-Vitamina D3
Ndihmon në rregullimin e niveleve të kalciumit dhe fosfatit në trup.
-Përzierje probiotike
Zvogëlon rrezikun e diabetit gestacional gjatë shtatëzënësisë me 20%, parandalon urthin, kapsllëkun, ngërçin dhe të përzierat dhe forcon sistemin imunitar të foshnjës.
-Spirulina
65% proteina dhe aminoacide duke përfshirë acidin yndyror thelbësor acidin gino Iinolenic (GLA) i cili ka marrë shumë vëmendje për vetitë e tij anti-inflamatore, veçanërisht kur merret me shtesa të tjera të cilësisë omega-3.
-Kompleksi i vitaminave B
Së bashku me acidin folik ndihmojnë për të mbajtur një përqendrim të mirë të Hb në gjak.
-Bashkëpunimi Q10
Ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut
-DHA
Është kritike për rritjen dhe zhvillimin e sistemit nervor qendror fetal (SNQ).
Redukton incidencën e lindjes së parakohshme.
EPA mbështet zemrën, sistemin imunitar dhe përgjigjen inflamatore.
DHA mbështet trurin, sytë dhe sistemin nervor qendror, e cila është arsyeja pse është unikisht e rëndësishme në gratë shtatzëna dhe në periudhën e gjidhënies.

Brand

Yanola

Additional information

Forma

Kapsula

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Yanola Pregna”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by