Youth Activator Night Cream

0 Orders
#Gerovital 002
In stock
8,200L

Description

Gerovital Luxury Youth Activator Night Cream

50 ml

Krem nate me efekt lifting

Kremi rekomandohet për lëkurën normale, për hidratimin dhe ushqimin e lëkurës gjatë natës, me efekt lifting, veprim kundër rrudhave dhe rigjenerim.
Gerovital Luxury bazohet në përparimet e fundit në mjekësinë rigjeneruese avangardë, me përbërës që rigjallërojnë proteinat rinore dhe rrisin jetëgjatësinë e qelizave.

*Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Vendoseni në mbrëmje, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Kremi ruan pamjen rinore të lëkurës. Ndihmon në lehtësimin e rrudhave, përmirëson elasticitetin dhe tonin e lëkurës.

Përbërësit:

Tightenyl me efekt lifting vepron në matricën jashtëqelizore dhe përmirëson strukturën tre-dimensionale të lëkurës.

Lakesis, vaji i çmuar i nxjerrë nga rrëshira e kristalizuar e Pistacia Lentiscus, riaktivizon proteinat rinore Foxo dhe Klotho, rinis aktivitetin qelizor dhe favorizon ri-dendësimin e dermës.

Sepilift DPHP së bashku me Centerox favorizon sintezën e fibrave të reja të kolagjenit.

Niacinamid, Vitamina E dhe Liposomal Vitamina C parandalojnë reagimet oksiduese dhe ndikojnë pozitivisht në rigjenerimin e lëkurës dhe zbutjen e rrudhave.

Brand

Gerovital Luxury

Historia e Gerovital lidhet me inovacionin dhe zbulimet e Ana Aslan, e cila është një geriatre dhe gerontologe me famë botërore, e njohur për luftën e saj kundër plakjes. Në vitin 1952 ajo themeloi Institutin Geriatrik të Bukureshtit. Ky institut ishte i pari i këtij lloji në botë dhe u njoh nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Në 1952 Ana Aslan përgatiti Vitaminën H 3 një produkt formula e të cilit bazohej në prokainë e cila deri atëherë ishte përdorur vetëm si një anestetik lokal. Ana Aslan studioi mënyrën në të cilën mund të përdorej prokaina në luftën kundër plakjes Shpejt më pas formula e re kundër plakjes iu besua nga të famshmit studiues në Kompaninë Farmec në Cluj Napoca, për të filluar prodhimin masiv të kremrave kozmetikë kundër rrudhave.

Additional information

Sasia

50 ml

Veprimi

,

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë normale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Youth Activator Night Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by